2018 KKTC BÖLGE BİRİNCİLİKLERİ

KKTC genelinde ilçelerimizde satranç sporunu teşvik etmek, tanıtmak, sevdirmek ve her bölgenin birincilerini ve ayrıca KKTC Genel Satranç Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek üzere her yıl yapılmakta olan Bölge Birincilikleri bu yıl 20 Temmuz – 15 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bölge Birincilikleri her bölgede en az 16 sporcunun katılımı ile yapılır. 60 dakika + 30 saniye eklemeli tempoda oynanacak olan turnuvalar (Notasyon tutulacaktır) 5 tur sürecektir.

KKTC vatandaşları ile KKTC’de bulunan yabancı uyruklu sporcular, KKSF Lisansı çıkartmak koşuluyla yarışmalara katılabilir. Sporcular ikamet ettikleri bölgede yarışmalara katılabilirler. Ancak KKTC vatandaşı olmayan sporcular M. Kemal Deniz KKTC Genel Satranç Şampiyonasına katılamazlar.

M. Kemal Deniz KKTC Genel Satranç Şampiyonasına katılabilmek için, Bölge Birinciliklerine katılmak ve tamamlamak gerekir. Her bölgede ilk 3 ve ilk 3’ün dışında kalan KKTC’li katılımcı sayısının %20 oranında Final Kontenjanı verilecektir.

Katılım Ücreti 30 TL’dir. Katılım ücreti KKSF hesabına veya Federasyon ofisine turnuva başlamadan önce yatırılmalı dekont turnuva hakemine verilmelidir. Son, bölge müracaat tarihine kadar kayıt ücretini yatırmayıp yarışmalara katılmak isteyen sporcular katılım ücretini 60 TL olarak yatırmak zorundadır.

Son Başvuru Tarihi: Her bölgede belirlenen başlama tarihinin 3 gün öncesidir.
Başvurular: iletisim@kksf.org – 223 6133

NOT: BÖLGE TURNUVA TARİHLERİ, HAKEMLERİ VE YERLERİ EN YAKIN ZAMANDA DUYURULACAKTIR.