1. KIBRIS SATRANÇ FESTİVALİ

1. KIBRIS SATRANÇ FESTİVALİ
14 Ekim 2018
Kıbrıs İlim Üniversitesi - Ozanköy, Girne

Değerli Ada Satrançseverleri,

1.Kıbrıs Satranç Festivali 14 Ekim 2018 Pazar günü, yaza veda anlamında ve “Piknik Tadında Satranç” sloganıyla; Kıbrıs İlim Üniversitesi, Ozanköy kampüsü açık etkinlik alanında düzenlenecektir.

Bu ilk, “Kıbrıs Satranç Festivali” çerçevesinde ve ana atraksiyon olarak 16 yaş altı çocuklar arasında bir büyük boy bahçe satranç turnuvası düzenlenecek ve kazanan takıma ödüller verilecektir. Şu ana kadar Girne, Gümüş At Derneği; Güzelyurt Satranç Kalesi; Mağusa, Çanakkale Satranç Kalesi ve Altın Piyon Satranç Derneği, turnuvaya katılım için teyitlerini vermişlerdir. Turnuvada her takıma 15 dakika + 10 saniye süre verilecek ve yönerge çok yakında buradan açıklanacaktır.

Ayrıca, festivalin son 3 saatinde İsviçre Sistemine göre eşlendirme ve puanlama yapılacak olan ve herkese açık bir “Festival Yıldırım Satranç Turnuvası” düzenlenecek ve ödüller verilecektir. Turnuvayla ilgili yönerge turnuva öncesi, yine buradan açıklanacaktır.

Festival alanında ayrıca, basketbol, voleybol, mini-golf sahaları ile masa tenisi ve bilardo imkanları olacaktır. Çocuklarımızın basketbol, voleybol, futbol ve ping-pong toplarını, raketlerini; isteyenlerin bisikletlerini; beraberlerinde getirmeleri önerilir. Bu arada çocuklarımızın şapkalarının yanlarında olmasını öneriyoruz.

“KİÜ” kantin/restoranı; festivalin başından sonuna kadar açık olacak olup; dışarının fiyatlarının oldukça altında; kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıklar dahil, her türlü yeme-içme imkanı sunacaktır. Restoran menüsü ve fiyatları, etkinlikten önce buradan ayrıca duyurulacaktır.

Festival Programı, bu aşamada, aşağıdaki gibi öngörülmüştür:

10:30 Varış, kahvaltı, turnuvalara kayıt.

11:00 U16 Dev Satranç Takımları Turnuvası 1. Maç.

11.45 U16 Dev Satranç Takımları Turnuvası 2. Maç.

12:30 U16 Dev Satranç Takımları Turnuvası 3. Maç.

13:15 U16 Dev Satranç Takımları Turnuvası 4. Maç.

14:00 U16 Dev Satranç Takımları Turnuvası 5. Maç.

15:00 Kıbrıs Satranç Festivali “Yıldırım Turnuvası”.

18:00 Festival Kapanış.

Festivalde, Chess Shop CY, bir de stand açacaktır.

Festival herkese açık ve ücretsiz olup, yalnızca Yıldırım Turnuvasına kayıt ücreti, kişi başı, 15 TL olarak öngörülmüştür.

Tüm satrançseverleri aileleri ile birlikte, gelenekselleşeceğini umduğumuz, bu ilk festivale katılmaya davet ediyoruz.

Tüm satranç gönüllülerine duyurulur.

Dernek Etkinlikleri: 
Evet