2019 KKTC BÖLGE BİRİNCİLİKLERİ

KKTC genelinde ilçelerimizde satranç sporunu teşvik etmek, tanıtmak, sevdirmek ve her bölgenin birincilerini ve ayrıca M. Kemal Deniz KKTC Genel Satranç Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla düzenlenecek olan Bölge Birincilikleri yönergesi ekte verilmiştir.

20 Temmuz – 08 Eylül 2019 tarihleri arasında Lefkoşa, Mağusa, Girne, Güzelyurt, İskele ve Yeni Erenköy Bölgelerinde yapılacak olan turnuvalar için tur tarihleri ve saatleri bölge hakemleri tarafından belirlendikten sonra duyurulacaktır.

KKTC vatandaşları ile KKTC’de bulunan yabancı uyruklu sporcular, KKSF Lisansı çıkartmak koşuluyla yarışmalara katılabilir. Sporcular ikamet ettikleri bölgede yarışmalara katılabilirler. Ancak KKTC vatandaşı olmayan sporcular M. Kemal Deniz KKTC Genel Satranç Şampiyonasına katılamazlar.

Başvurular: iletisim@kksf.org adresine isim – doğum yılı – bölge belirtilerek yapılacaktır.

Program güncelleme 25.07.2019

Yönerge güncelleme 31.07.2019:
Madde 4."Tempo: 60 dakika + 30 saniye eklemeli." Olarak düzeltilmiştir.

Madde 8."İskele ve Yeni Erenköy Bölgeleri için: İskele ve Yeni Erenköy’de ayrı turnuvalar yapılıp tek bölge olarak kabul edilecektir. Her iki bölgenin ilk 2’si direkt olarak katılım hakkı kazanacak olup, her iki bölgenin ilk 2’sinin dışında kalan ve turnuvayı tamamlayan KKTC’li katılımcı sayısının %20 oranında Final Kontenjanı verilecektir. Bu kontenjanın kaçının İskele, kaçının Yeni Erenköy’den olacağı katılımcı sayısının oranına göre saptanacaktır." Olarak düzeltilmiştir.

Ek dosya(lar) :