27.05.2020 KKSF YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KARARLARI

27 Mayıs 2020 Tarihinde Toplanan KKSF Yönetim Kurulu’nun Almış Olduğu Kararlar Aşağıdaki Gibidir:

1) Sn. Gökmen Coşan’ın ‘Usta’ Ünvanı başvurusu uygun bulunmuştur. Benzer biçimde Usta ünvanı kriterlerini yerine getirdiğini belgeleyen diğer oyuncuların da başvurmaları halinde, aynı ünvanı alabilecekleri karara bağlanmıştır.

2) Sn Ekin Arca, Sn. Damla Boşnak ve Serah Menteşe’nin 1. Sınıf hakemliğe terfi konusu TSF Merkez Hakem Kurulu’ndan gelecek yoruma göre sonuçlandırılıcaktır.

3) Hükümet tarafından Sportif Faaliyetleri serbest bırakan yeni bir karar alınması halinde Lig ve turnuvaların gerçekleştirilmesi KKSF Yönetim Kurulu’nca değerlendirilecektir. Konu ile ilgili Kulüp ve Derneklerin görüşlerinin alınmasına karar verilmiştir.

4) Federasyon binasındaki atıl vaziyetteki malzemelerin muhafazası için gerekli rafların alımı konusunda Asbaşkan Arsoy Azak yetkilendirilmiştir.

5) Eğitim faaliyeti sürdürüyor olup Covid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan, herhangi bir yerel yönetim veya kurumdan destek almayan, KKSF’ye bağlı Kulüp ve Derneklere 2000 TL(kulüp-dernek başına) tutarında maddi yardım yapılması kararlaştırılmıştır.

6) Federasyonların birlikte hareket etmek için oluşturdukları platformun toplantılarına katılma ve KKSF adına karar alma yetkisinin KKSF Başkanı sn. Hasan Samani’ye verilmesi kararlaştırılmıştır. (Karar oy çokluğuyla alınmıştır).

7) Spor Dairesi müdürü ile yapılan telefon görüşmesinde tebliğ edilen, “KKSF Kulüp ve derneklerinin sadece bire-bir olmak üzere, hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı şartlarına riayet ederek eğitime başlayabilecekleri” bilgisinin Kulüp ve derneklerimize bildirilmesine karar verilmiştir.

8) 2020 Türkiye Emektarlar Satranç Şampiyonası üçüncüsü Halil Tozakı’ya ve KKSF’ye ve Satranç Camiasına vermiş olduğu hizmetlerden ötürü hakemlerimizden Hasan Akgün’e “Başarı ve Onur” plaketi verilmesi kararlaştırılmıştır.