2023 TÜRKİYE YAŞ GURUBLARI SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA KKSF KAMP KURALLARI

Turnuva Programına harfiyen uymak.
KKSF Milli Takım Formasını turnuva boyunca giymek. ( Antrenörler ve sporcular)
Analiz ve maçlara hazırlık için antrenörlerin yönlendirmeleri doğrultusunda toplantı alanında bulunmak.
Antrenör veya kafile başkanından habersiz olarak gruptan ayrılmamak (Havuz, deniz, yemek, antrenman, spor, odaya gitmek gibi).
Turnuva süresince arkadaşlarına zarar verici söz ve davranışlarda bulunmamak.
Kendi odanızdan başka odaya antrenör veya kafile başkanından izinsiz geçmemek.
Balkon, teras, pencere vb. yerlerden sarkmak gibi can güvenliğini tehlikeye düşürecek hareketlerde bulunmamak.
18 yaşından küçük olanlar için kanunların öngördüğü şartlar ve kullanımı yasak olan maddelerin kullanımı turnuva süresince de geçerlidir.
Turnuva esnasında her oda, o oda da kalan sporcuların sorumluluğundadır. Sporcular otel ve turnuva eşyalarına zarar verirlerse bu zarardan şahsen sorumlu tutulurlar. Giriş ve çıkışlarda diğer otel sakinleri rahatsız edilmemelidir.
Düzenli ilaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaçlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Ailesi ile birlikte olmayanlar; bu konuda da antrenör ve kafile başkanına bilgi vermelidirler.
Sporcular antrenörlerinin belirleyeceği saatlerde kalkıp yatmalıdırlar.
Hotel’in (Turnuva alanı) dışına izin almadan ve yalnız başınıza çıkmayınız. Hotel dışına çıkmanızı gerektirecek acil bir durum olduğunda, görevli antrenör yada kafile başkanı size eşlik edecektir.
TELEFONLAR ANTRENÖRLERİN UYGUN GÖRECEĞİ SAATLERDE KULLANILACAKTIR. OYUN ALANINA TELEFON VE/VEYA ELEKTRONİK CİHAZ GÖTÜRÜLMEYECEKTİR.
Turnuva kural ve kaidelerine gerekli titizlik gösterilmeli, bu konuda antrenör ve kafile başkanına yardımcı olunmalıdır.

Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu
Yönetim Kurulu