2016 ARZUM TÜRKİYE KADINLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASI SONA ERDİ
06- 12 Mart 2016 tarihleri arasında İzmir- Çeşme'de gerçekleştirilen ve 80 kadın satranç sporcusunun 9 turluk şampiyonluk mücadelesine sahne olan 2016 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasına ülkemizi temsilen katılan Ayşen Sağlamer, Dila Evram ve Merve Altuner başarılı sonuçlar elde ettiler. Merve Altuner, elde ettiği 4 ½ puanla 1400 UKD altı kategorisinde birinci olurken, yine aynı kategoride Ayşen Sağlamer 4 puanla ikinci, Dila Evram 4 puanla dördüncü olmuştur.
Final Sıralaması: http://kadinlar2016.tsf.org.tr/tr/component/turnuva/?task=fileview&kid=158
![(soldan sağa) Ayşen Sağlamer, Merve Altuner, Dila Evram](http://kksf.org/sites/kksf.org/files/field/image/img_9072.jpg)
![Dila Evram](http://kksf.org/sites/kksf.org/files/field/image/img_9022.jpg)
![Merve Altuner](http://kksf.org/sites/kksf.org/files/field/image/img_9028.jpg)
![Ayşen Sağlamer](http://kksf.org/sites/kksf.org/files/field/image/img_8958.jpg)